18 траўня 2024, Субота, 22:50
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 25
+100 +
Володимир, 18:59, 5.05

Це називається етноцид.

Адказаць
+90 +
для, 19:11, 5.05

Этого сцуко тольк возить в клетке по стране, запряжённой приспешниками -качановой в первую очередь.

Адказаць
+26 +
Вёх, 22:20, 5.05

Сипатая мразь, сдохни.

Адказаць
+96 +
демос, 18:59, 5.05

Давно пора объявить награду за голову этого предателя.

Адказаць
+122 +
Анягож , 19:05, 5.05

Я против вхождения Беларусi в состав раши.
Против!!! и моя вся семья.

Адказаць
+114 +
Бефар., 19:18, 5.05

Каждый беларус против, кроме совкового быдла, типа ябатек.

Адказаць
+79 +
Мх, 19:06, 5.05

Усе гэтыя наступствы таго часу, калі беларуская мова лічылася мовай галечы, а "русскія язык - языком успешных людзей" (60-70-я гады). І вось калхознік з такім светапогдлядам стаў кіраўніком краіны.

Адказаць
+62 +
чес, 19:27, 5.05

К тому времени у белорусов уже не было выбора. А не потому что они не хотели. В городах белорусских школ практически не стало. Машеров постарался.

Адказаць
+24 +
Мх, 21:03, 5.05

Але што сучасным беларусам перашкаджае хаця б у пабытовых справах зараз размаўляць па беларуску, весці свае паперы і сямейныя справы па беларуску? Відаць ужо генетычны страх галечы.

Адказаць
+15 +
чес, 21:35, 5.05

Честно говоря, первый раз слышу что мова ассоциировалась с нищетой. В 70-ые она могла ассоциироваться с сельской местностью или с интеллигенцией из столицы. Но не с этим.

Адказаць
+17 +
ВІТАЎТ, 21:51, 5.05

Нічога не перашкаджае. Сьведамыя белаусы ёсьць, але вельмі шмат зрусафікаваных дзякуючы маскоўскаму служку лукашэнку.
Пасьля лукашэнкі ў свабоднай Беларусі, карыстаньне мовы маскоўскага крыміналу стане абразай, так як я яе цяпер уважаю.

Адказаць
+1 +
Але, 8:05, 6.05

Але там часам у школах вучнi вывучалi усi беларускую лiтаратуру I гicторыю Беларусi

Адказаць
+79 +
хм, 19:07, 5.05

Да колхозный придурок уже готов войти в РФ с помощью ВНС, белорусы больше не нужны. Для этого и его и создал. Только вот входить пока некуда. И не будет, получится как с войной в Украине. Всё с точностью наоборот намеченным целям. Дурак же.

Адказаць
+64 +
Одно, 19:14, 5.05

Только одни слова- с.ка и сволочь.....

Адказаць
+53 +
Христос воскрес!, 19:47, 5.05

кацапізація Білорусі йде повним ходом... це знищення білорусів, як нації. Хто може пояснити, в чому різниця, знищення людей в газових камерах і знищення через грубу асиміляцію й денаціоналізацію?

Адказаць
+63 +
Беларус, 19:55, 5.05

Фиг тебе быдло усатое и быдло руснявое ,ненавижу и уничтожу!!!Вон твари с Земли Беларуской!!!Жыве Беларусь,Слава Украине, смерть русне!!

Адказаць
+38 +
Егерь, 20:09, 5.05

фенцик - валет - государственный и военный преступник не только в рамках Беларуси, но и международного значения! А МУС - до сих пор не выдает ордер на его арест, тем самым его прикрывая от ответа за его преступления! МУС, как и ООН - теневые пособники терроризму и бандитизму! Поэтому столько времени и тормозили поставки современного вооружения для Украины, зная - что после победы Украины над рашафашистским преступным миром - все преступники, соучастники и ихние покравители - будут разоблачены и предстанут перед ответом закона человечности!

Адказаць
+42 +
ДВП, 20:22, 5.05

Граждане суверенной Беларуси имеют право на вооружённое сопротивление, если изменники, захватившие власть силой, поведут дело к сдаче суверенитета. А также имеют право обратиться к мировому сообществу о реальной, физической помощи.

Адказаць
+38 +
Мацьвейка, 20:46, 5.05

самае галоўнае ён ужо знішчыў гэта мову, нават тут бачна 99,9% беларусаў не жадаюць пісаць каментары на беларускай мове, за мяжой яе не вучаць, і ўнутры сваёй сям'і не хочуць гаварыць!!!

Адказаць
+22 +
мтлраошлмтлрсттим, 20:56, 5.05

Это быдлячее плешивое сборище никто не выбирал, оные, такие же преступники , как и ихний назначенец.
Болотные мутанты, очень пожалеют, если вздумают это провернуть , не то время уже и мир совсем другой уже.
Да, и вообще, этому заплесневелому дикому болоту, самое время уже задуматься как бы самому не развалиться.

Адказаць
+24 +
Бела... ., 21:07, 5.05

Мацьвейка , нашу беларускаю мову знишчыць немагчыма . А тое што мы размауляем расейскаю , дык гэта больш дзеля таго каб усим было зразумела . Упершаю чаргу рускамоуным што з былога сссрА , асаблива старэйшаму пакаленю . Ды и русня кали прысутничае на гэтай старонке беларускай мовы не ведае и ведаць нежадае и нават дзеля их неучей мы размауляем па расейску . Жыве Беларусь .

Адказаць
+18 +
Мх, 21:16, 5.05

Ну такое. Украінцы нарыклад нават сюды часта пішуць украінскай мовай. Сацсеткі шмат у каго з іх таксама украінізаваныя. А нашым галоўнае каб іх у СССР правільна зразумелі.

Адказаць
+14 +
Мх, 21:19, 5.05

"Мацьвейка , нашу беларускаю мову знишчыць немагчыма ". Нажаль,цалкам магчыма. Уладам нен трэба, людзям не трэба. Глянце на вясковыя могілкі - практычна 100% расейскамоўныя.

Адказаць
+24 +
Я, 21:30, 5.05

Эта гнида продала половинц земель Беларуси под строительство ТЦ и другого церковного хлама без налогов русакам. Я надеюсь наступят времена и всё вернётся назад. А Беларусь станет Европейской демократической страной!!! А русаки останутся в закрытой стране, зоне отчуждения!!!

Адказаць
+20 +
Юзэп Жвырбалевич, 22:46, 5.05

У сучаснага беларуса ёсь ЗБРОЯ !!!
ЗБРОЯ апору супраць этнацыду, якая зкусёды з има и якую немагчыма канфискаваць - гэта МОВА их гонаровых продкау лицвинау!
Пакуль иснуе мова - иснуе народ. Няма мовы - няма этнасу.
Так зникли брыты, саксы, ливы, пикты, курши, корнуол, якими бы моцными у свой час гэты этнасы не были бы. Асталася тольки ад их назва у айконимах и тэрминах.
Размауляйце роднай у порбыту и альба дзе, хоць бы инкали. Украинцы нам да прыкладу.
Rem: Украинска то ё мова руська сапраудная. А расейская маскавитау то угра-дыялект цекоуна-славянскай, яки таму и идэнтычны да тюркскага дыялекту той жа самай ц.-сл. мовы балканских булгарау, што прыйшли на паувыспу з Волги.
Перапрошую за "не тыя" литары, бо я не у Айчыне и не са сваим дэвайсам.

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны