8 мая 2024, среда, 2:07
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 8
+17 +
человек, 18:40, 26.04

Китайцы не переставили и не перестанут помогать рашке обходить санкции. Эти упырь, которые друг друга поддерживают не понимают язык слов и любые попытки договориться воспринимают как слабость. Так что может пора всё-таки от слов переходить к делу, господин Блинкен?

Ответить
-3 +
Тутэйшы , 20:13, 26.04

Блінкен з хусітамі ня можа справіцца. Што казаць пра Кітай.

Ответить
-10 +
Тутэйшы , 20:09, 26.04

Справа ў тым, што Кітай самадастатковая краіна. Кітай сам можа ўвесці санкцыі супраць ЗША. Амерыка сама перадала ім тэхналогіі. У Кітая ўсё есць: рэсурсы, тэхналогіі, навуковы патэнцыял. Аб'ём аўтарынка Кітая, такі самы як астатні аўтарынак у. Свеце. Кітайскі ютуб па колькасці карыстальнікаў як знаёмы нам ютуб. Кітай вырабляе ўсё: ад тапак, да айфонаў, касмічных спадарожнікаў, падводных лодак і самалётаў 5 пакалення. Нават рухавікі для некаторых мадэляў БМВ вырабляюць у Кітаі. Пра якія санкцыі той блінкен распавядае? Не кажучы пра тое, што санкцыі абыходзяцца.

Ответить
+4 +
444, 23:13, 26.04

Только Китай по прежнему зависим от Технологий Запада в ведущих отраслях и производит более менее приличное в основном на предприятиях совместных или принадлежащих Западу.

Ответить
+3 +
bullshit, 3:45, 27.04

Если наложить санкции на китайские банки, то произойдёт инфаркт китайской экономики. После этого разговаривать с Си будет намного проще.

Ответить
0 +
Тутэйшы, 20:52, 27.04

Санкцыі на кітайскія банкі? То бок Захад не зможа купляць кітайскія тавары. Чым Захад зможа замяніць кітайскія тавары? Як будуць працаваць вытворчасці заходніх кампаній у Кітаі? На словах казаць можна што заўгодна, але на насамрэч невядома як гэтыя санкцыі адаб'юцца на саміх ЗША. Кітайская эканоміка па аб'ёму на ўзроўні з эканомікай ЗША.

Ответить
-6 +
P, 20:23, 26.04

Правильно все пишут.
.
Все взростили китай а теперь не знают что зделать.
.
И китаю практически начхать на всех потому что практически ВСЕ зависят от китая. А не наоборот как бьіло может в 2000

Ответить
+3 +
444, 23:15, 26.04

Скажите в чем зависят? От каких станков, технологий, оборудования и пр.? От пустых понастроенных городов, сожравших более трети средств и грозящим обрушить Китай?

Ответить